کد مطلب : 18329
نیجریه در آستانه انقلاب حجاب

گروه اسلام‌گرای تعاون المسلمین نیجریه اعلام کرد فعالیت‌های قانونی و رسانه‌ای وسیعی برای حمایت از قانون حجاب در دستور کار خود قرار خواهد داد.
دوشنبه ۱۹ فروردين ۱۳۹۲ ساعت ۱۱:۱۴
Share/Save/Bookmark
جماعت تعاون المسلمین تمام مسلمانان را به ترک مدارس دولتی و ثبت‌نام در مدارسی که به آنان اجازه استفاده از حجاب را ‌دهد، فراخواند. همچنین این گروه از تمام سازمان‌ها و مراکز اسلامی و حقوقی دعوت کرد تا در راستای حمایت از حقوق مسلمانان به انقلاب حجاب بیپوندند.

داوود عمران رییس تعاون المسلمین تاکید کرد، این سازمان در صدد است مساله حجاب را به دادگاه فدرال گزارش داده و تظاهرات مسالمت‌آمیزی در این زمینه برگزار کند و جدای از آن که با سازمان‌های حقوقی و فعال در زمینه این قانون ارتباط برقرار خواهد کرد، نشست اسلامی بزرگی با موضوع حمایت از حجاب در نیجریه برگزار نمایند.

لازم به ذکر است، اغلب ساکنان نیجریه را مسلمانان تشکیل می‌دهند اما سازمان‌های مسیحی بر امور اقتصادی، سیاسی و رسانه‌ای کشور مسلط هستند. جماعت تعاون المسلمین از سال ۲۰۰۵ تاکنون برای حمایت از مساله حجاب در تلاش است تا دولت را قانع سازد به دانش‌آموزان مسلمان اجازه دهد که از حجاب در مدارس استفاده کنند، که تاکنون این تلاش‌ها مثمرثمر نبوده است./ح
نیجریه در آستانه انقلاب حجاب